Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Branné preteky

Obnovená tradícia podujatia vznikla na popud predsedu ZO SZPB Vojtecha Nárožného v r. 2007, keď sa uskutočnil tzv. nultý ročník.

Branné preteky sa každoročne konajú pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom a ukončenia II. svetovej vojny. Preteky pozostávajú z behu v teréne v okolí Starej Kremničky (dĺžka jednotlivých trás podľa kategórií, streľby zo vzduchovky a hodu granátu na cieľ.

18.5.2013 - Branno-športové preteky

V sobotu 18.5.2013 sa v našej obci uskutočnili odložené branno-športové preteky pri príležitosti 8.5. Dňa víťazstva nad fašizmom o pohár starostu obce. Súťažilo sa v behu, hode granátom a streľbe zo vzduchovky. Svoju trať mali aj škôlkári s rodičmi, pre ktorých bola postavená detská prekážková dráha v cieli ktorej každého čakala medaila a sladká odmena. Hlavné preteky už mali náročnejšiu trať kde pretekári museli preukázať svoje umenie nielen v behu ale aj v hode granátom na cieľ a v streľbe zo vzduchovky. Dĺžka trate bola určená podľa kategórií.

V hlavnej kategórii mužov vyhral Daniel Matis a získal pohár starostu obce. V ostatných kategóriách získali víťazi medaile a sladké odmeny.

Víťazi v jednotlivých kategóriách: (CH - chlapci, D - dievčatá)

3. miesto Tomáš Šarközy, čas 16:01

Putovný pohár získal 51-ročný Daniel Matis z Banskej Štiavnice. V 7-ročnej histórii podujatia (začalo sa v r. 2007 tzv. nultým ročníkom) tak po prvý raz putovalo prvenstvo v hl. kategórii mužov za hranice obce St. Kremnička. Daniel Matis je známy v športovej verejnosti ako niekoľkonásobný medailista z atletických majstrovstiev SR veteránov, aj ako účastník svetových a európskych veteránskych šampionátov.

Text a foto: František Kovár

Branné preteky pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom v Starej Kremničke

V utorok 8. 5. 2012 sa na počesť Dňa víťazstva uskutočnili v Starej Kremničke branné preteky o putovný pohár starostu obce. Tieto preteky majú v obci dlhoročnú tradíciu, ktorá bola v minulosti prerušená. Pred šiestimi rokmi prišlo opäť k ich oživeniu, kedy sa uskutočnil nultý ročník, v nasledujúcich rokoch sa už pokračovalo pravidelnou organizáciou, tento rok sa uskutočnil 5. ročník. Branné preteky sú tvorené cezpoľným behom, ktorého dĺžka je podľa jednotlivých kategórií a dvoma disciplínami, hod granátom a streľba zo vzduchovky. Svoju samostatnú súťaž majú aj škôlkari s rodičmi, ktorí hravou formou prekonávajú krátku trať z rôznymi atrakciami. Staršie deti a dospelí sú rozdelení do jednotlivých kategórií podľa veku. V tomto roku bolo obsadených 5. kategórií, prehľad a výsledky sú v tabuľke.

Organizátormi podujatia boli: starosta obce D. Rajčan, kultúrno – športová komisia a ZO SZPB. Tento rok sa pretekov zúčastnil a pretekár z Banskej Štiavnice, Daniel Matis, čo potešilo aj organizátorov, že preteky sa stávajú známe aj v okolí Starej Kremničky. Všetci účastníci dostali pamätné medaily a rôzne sladkosti, pretekári na prvých 3 miestach diplomy, v hlavnej kategórii mužov boli pre víťazov pripravené aj poháre spolu s putovným pohárom.
Víťazom v hlavnej kategórii sa stal druhý rok za sebou Jaroslav Osvald zo Starej Kremničky, na druhom miesta sa umiestnil Daniel Matis z Banskej Štiavnice, tretí skončil v minulosti niekoľko násobný víťaz Jozef Mecele zo Starej Kremničky.

Branné preteky sa tešili záujmu

Na počesť Dňa víťazstva nad fašizmom sa v utorok 8. mája uskutočnili v Starej Kremničke branné preteky o putovný pohár starostu obce. Preteky majú v obci dlhoročnú tradíciu, ktorá bola v minulosti prerušená.

Položky 1-16 z 45

Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Obec Stará Kremnička, Komisia vzdelávania, kultúry a športu pri OZ a Obecný športový klub zorganizovali v sobotu, 14. mája 2011 - 4. ročník Branných pretekov o putovný pohár starostu obce.

Štart a cieľ pretekov bol situovaný na Mikušovskej lúke za potokom Rudnica a trate viedli aj do lesa na Táloch, smerom na Potôčik. Preteky pozostávali z behu v teréne, streľby zo vzduchovky a hodu granátu na cieľ, najmladšie kategórie odpovedali aj na kvízové otázky. Po skončení pretekov na futbalovom ihrisku vyhlásili poradie a odmenili najlepších, účastnícky diplom dostal z rúk starostu obce Dušana Rajčana st. každý účastník.

V hlavnej kategórii mužov zvíťazil Jaroslav Osvald. Tridsaťtri ročný bývalý aktívny futbalista, v súčasnosti futbalový rozhodca ObFZ Žiar a predseda usporiadajúcej komisie pri OZ nechal za sebou o sedemnásť rokov staršieho aktívneho maratónskeho bežca Jozefa Meceleho, víťaza všetkých doterajších štyroch ročníkov. Putovný pohár starostu obce tak minimálne na jeden rok zmenil svojho majiteľa.

Najstaršou účastníčkou pretekov bola víťazka ženskej kategórie päťdesiatdva ročná Lívia Smyková, zástupkyňa riaditeľky ZŠ a MŠ a učiteľka MŠ. V päťročnej histórii podujatia sa ženy vydali na trať po prvý raz.

V pretekoch štartovalo 29 účastníkov, okrem nich mali svoj vlastný športový program aj deti miestnej materskej školy.

Výsledky:

Muži, 3 000 m (3 účastníci): 1. Jaroslav Osvald 16:11 (10 trestných sekúnd), 2. Jozef Mecele 17:19 (30), 3. Miroslav Kamenský 21:53 (20)
Ženy, 1 500 m (3): 1. Lívia Smyková 11:55 (20), 2. Lenka Slašťanová 12:05 (30), 3. Katarína Kúšová 12:15 (40)
Žiaci 11-13-roční, 1 000 m (5): 1. Frederik Chromčák, 2. Henrich Kamenský, 3. Daniel Vaľko
Žiaci 9-10-roční, 500 m (8): 1. Alex Tomašák, 2. Matúš Nárožný, 3. Marián Čižniar
Žiaci 7-8-roční, 300 m (3): 1. Boris Balej, 2. Matej Melichar, 3. Andrej Šimko
Žiačky 14-15-ročné 1 500 m (1): 1. Veronika Slašťanová
Žiačky 11-13-ročné, 1 000 m (3): 1. Petra Rozinová, 2. Zuzana Slašťanová, 3. Dáša Holinová
Žiačky 9-10ročné, 500 m (2): 1. Kristína Tesáková, 2. Lenka Farkašová
Žiačky 7-8-ročné, 300 m (1): 1. Klaudia Kaššová