Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

FARE 2014

  Akčné týždne FARE 2014 v Starej Kremničke  


     Slovenská republika sa tohto roku opäť zúčastňuje Akčných týždňov FARE. Spolu s nimi je tu aj Kampaň „Šport spája”. Tohtoročné akčné týždne sa konajú v dňoch 09. októbra až 23. októbra 2014. Ako každý rok tak aj teraz ich organizuje sieť Football Against Racism in Europe (FARE).        

     Cieľom FARE je bojovať proti rasizmu, homofóbii a iným formám diskriminácie vo futbale a osláviť lásku k tomuto športu, ktorú zdieľame bez ohľadu na náš pôvod, farbu pleti, jazyk, či náboženskú vieru. Do akčných týždňov sa zapojila po druhý krát aj Obec Stará Kremnička prostredníctvom terénnych sociálnych pracovníčok a získala malý grant.

     Dňa 15.10. 2014 sme usporiadali na miestnom futbalovom ihrisku Futbalový turnaj proti rasizmu 2014. Na turnaji sa predstavili 2 tímy zložené z hráčov viacerých národností. Tieto tímy sa stretli, aby súťažili, ale hlavne aby podporili myšlienku rôznorodosti a tolerancie v spoločnosti. Každý hráč bol odmenený medailou a diplomom. Po futbalovom turnaji si všetci pochutnali na výbornom guláši, ktorý pomáhal variť starosta obce a dobrovoľníci.

     V rámci Akčných týždňov FARE 2014 sme v spolupráci so Základnou školou s materskou školou v Starej Kremničke zrealizovali prevenčné aktivity pre deti. Deti vytvárali výtvarné diela a plagáty na tému Futbal proti rasizmu. Ich práce boli vystavené počas Futbalového turnaja proti rasizmu 2014.

     Účasťou na Akčných týždňoch FARE 2014 sme zároveň podporili kampaň „Šport spája -  rôzne farby, jedna hra”, ktorú IPMD rozbieha v rámci celej Slovenskej republiky v spolupráci s množstvom národných aj regionálnych partnerov. 


 

FARE 2014

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Oznámenie o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín

Oznámenie o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín

ROZHODNUTIE

Obvodný banský úrad v Banskej Bystrici zastavuje konanie vo veci povolenia činnosti vykonávanej banským spôsobom - dobývanie ložiska

Oznámenie výsledku verejnej obchodnej súťaže

Obchodná verejná súťaž na Nájom optickej siete v Starej Kremničke – Oznámenie výsledku

ROZHODNUTIA Okresného úradu v Žiari nad Hronom

Hodnoty povoleného množstva vypúštaných banských vôd

Informácia o výsledku rozboru vody

Protokol o skúškach - Starokremnický prameň GRAND

Stredisko osobnej hygieny (SOH)

Stredisko osobnej hygieny (SOH), ktoré sa nachádza v budove Komunitného centra od 5. 1. 2016 otvorené.

Prezentácia miestnych podnikateľov na web stránke

OÚ Stará Kremnička ponuka pre podnikateľov zdarma uverejnenie svojej vizitky na web stránke obce

Registrácia

Zaregistrujte sa na web stránke obce a informácie vám prídu na e-mail domov !!!

webygroup
ÚvodÚvodná stránka