Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Futbalový turnaj Memoriál Jaroslava Dovčíka

Memoriál sa koná na počesť Jaroslava Dovčíka, dlhoročného hráča, funkcionára a trénera v TJ Stará Kremnička. Je to spomienka futbalistov súčasnej generácie na svojho trénera, ktorých od detstva trénoval a učil majstrovstvám futbalu v Starej Kremničke. Turnaj sa koná každoročne od roku 2010.

V Starej Kremničke opäť športová sobota.

Reportáž aj na TV Žiar

Sobota 23.2.2013 sa v Starej Kremničke niesla v znamení športu. V miestnej telocvični sa uskutočnil halový futbalový turnaj o Putovný pohár 2013 – 4. ročník memoriálu Jaroslava Dovčíka. Turnaj sa koná každoročne na počesť dlhoročného futbalového trénera a funkcionára v Starej Kremničke. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev zo Starej Kremničky a blízkeho okolia. Družstvá začali hrať v dvoch skupinách každý s každým, z ktorých vzišlo poradie pre ďalšie boje o 5, 3 a 1 miesto. Víťazom turnaja sa stalo družstvo Horná Ves, ktorá porazila vo finále U19 6:4. Súboj o prvé miesto priniesol vyrovnaný súboj v závere ktorého predsa len Horná Ves získala rozhodujúcich náskok a zaslúžene vyhrala. V boji o 3 miesto bola úspešná Dolná Trnávka, ktorá vyhrala nad IPOSK tiež 6:4. V boji o 5 miesto sa darilo družstvu A JETO! ktoré vyhralo na Starou Kremničkou vysoko 11:3. Najlepším strelcom turnaja bol Matej Rabčan z Dolnej Trnávky ktorý dal 9 gólov. Ceny víťazom odovzdali starosta obce a prezident OŠK Stará Kremnička.

Futbalový deň bol príjemným spestrením upršaného a chladného sobotného dňa v tohtoročnom zimnom februári, vďaka starostovi obce, komisii kultúry a športu a OŠK, ktorí turnaj zorganizovali.

Výsledky:

Skupina A: St. Kremnička - D. Trnávka 5:5 U19 - D. Trnávka 1:1 St. Kremnička - U19 2:10

Skupina B: IPOSK - A JE TO! - 3:3 H. Ves - A JE TO! 3:0 IPOSK - H. Ves 2:3

Postup zo skupiny: U19 - IPOSK 5:2 D. Trnávka - H. Ves 2:4

Zápas o 5. miesto: St. Kremnička - A JE TO! 3:11

Zápas o 3. miesto: IPOSK - D. Trnávka 4:6

Zápas o 1. miesto: U19 - H. Ves 4:6

Text a foto: František Kovár

V sobotu 18. 2. 2012 sa konal v našej obci halový futbalový turnaj 3. ročník „Memoriál Jaroslava Dovčíka. Turnaj zorganizoval starosta obce Dušan Rajčan v spolupráci s Obecným športovým klubom a kultúrno – športovou komisiou pri OZ.

Na turnaji sa zúčastnilo 6 družstiev, dve zo Starej Kremničky a po jednom z Hornej Vsi, Dolnej Trnávky, Ladomerskej Viesky, Žiaru nad Hronom. Celodenný maratón zápasov sa začal ráno o deviatej minútou ticha na počesť Jaroslava Dovčíka a vyvrcholil finálovým zápasom poobede po šestnástej hodine, kedy sme sa dozvedeli meno víťazného družstva. Víťazom turnaja sa stalo družstvo z Hornej Vsi z celkovým skóre 13:3. Na druhom mieste skončil OŠK Stará Kremnička (11:11) a na treťom mieste Dolná Trnávka (16:15). Za najlepšieho strelca bol vyhlásený hráč Ladislav Ivan z Dolnej Trnávky, ktorý strelil 8 gólov.

ROZHODNUTIE

Obvodný banský úrad v Banskej Bystrici zastavuje konanie vo veci povolenia činnosti vykonávanej banským spôsobom - dobývanie ložiska

Oznámenie výsledku verejnej obchodnej súťaže

Obchodná verejná súťaž na Nájom optickej siete v Starej Kremničke – Oznámenie výsledku