Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Barborská cesta v obci

Suveníry zo Starej Kremničky

Suveníry zo Starej Kremničky v predaji na OÚ u eko

Suveníry zo Starej Kremničky v predaji na OÚ u ekonómky p. Ročiakovej:
dáždnik 5 €, tričko 7 €, šiltovka 5 €, zapaľovač 1 €, magnetka 1 €, kľúčenka 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

dáždnik 5 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

dáždnik 5 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

tričko 7 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

tričko 7 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

šiltovka 5 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

šiltovka 5 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.


 
 
zapaľovač 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

zapaľovač 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

 magnetka 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

magnetka 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

kľúčenka 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.

kľúčenka 1 €, ku každému suveníru 1 pero zdarma.


 

Pútnici, vitajte v Starej Kremničke


 

Barborská cesta v Starej Kremničke

Do projektu Barborská cesta je zapojená aj Stará Kremnička.

Barborská cesta predstavuje rozvojový projekt zameraný na zjednotenie územia stredného Slovenska, ktoré spája nielen história banskej tradície ale aj jedinečné prírodné a kultúrne pozoruhodnosti. Na tejto ceste má návštevník možnosť oboznámiť sa s bohatou históriou ťažby a spracovania metalurgických rúd aj využitia drahých a vzácnych kovov.

Barborskú cestu tvorí okruh s dĺžkou 183 km. Môžete ju prejsť pešo alebo na bicykli. Je rozdelená na 9 samostatných etáp, ktoré začínajú a končia v miestach, kde je možnosť prenocovať, oddýchnuť si, načerpať nové sily alebo si pochutnať na špecialitách tradičnej domácej kuchyne.


 

Cez Starú Kremničku prechádza 4. etapa (Kremnica - Sklené Teplice)

  • V našej obci sa nachádza niekoľko pamiatok a zaujimavostí, ktoré sa oplatí vidieť/navštíviť a sú spojené s jej históriou... viac vo fotogalérii "Pamiatky a zaujimavosti"
  • O Starej Kremničke a jej okolí bolo nahratých niekoľko audio/video reportáži RTVS, ktoré približuju návštevníkom a turistom prírodné, historické, turistické informácie a zaujimavosti. Viac si môžte pozrieť a vypočuť na... Turistická pozvánka
  • Pre návštevníkov, ktorí si chcú pozrieť jedinečný panoramatický výhľad nad Starou Kremničku na šíre okolie z vrchu Kamenica 525 m.n.m. (na celú Žiarsku kotlinu a okolité hory: Štiavnické vrchy, pohorie Vtáčnik, Kremnické vrchy...) ponúkame trasu Náučného chodníka Kamenica. Je to okružný chodník zo začiatkom a ukončením v strede obce pri turistickom smerovníku - Obecný úrad.
  • Pohľad do histórie obce na starých fotografiách
  • Aktuálne informácie o Barborskej ceste nájdete aj na Facebooku Barborská cesta

 

Poznávacia trasa prechádza najvýznamnejšími miestami banských pamiatok a pamätihodností spojených s banskou tradíciou a územím bývalých stredoslovenských banských miest. V  oblasti sa datuje história baníctva, hutníctva, razenia mincí, spracovania medi či využitia drahých a vzácnych kovov späť až do 10. storočia. Viac ako tisíc ročná tradícia týchto činností je významnou súčasťou dejín Slovenska.

Zjednotenie územia prostredníctvom Barborskej cesty pred pokladá efektívnu spoluprácu rôznych subjektov verejného aj súkromného sektora. Zapojenie banských spolkov, kresťanských združení, samospráv, obcí, podnikateľských subjektov a poskytovateľov služieb cestovného ruchu predpokladá vytvorenie komplexného produktu, ktorý je orientovaný na domácich ale najmä zahraničných návštevníkov zo západnej a strednej Európy. Prílev zahraničných návštevníkov z Nemecka, Rakúska, Česka a Maďarska bude podmienený práve spoločnou históriou a tradíciami, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou týchto krajín.

 Cieľ projektu

Cieľom projektu je vyzdvihnúť existujúce banské, kultúrne a prírodné zaujímavosti spojené so znovuobjavením územia bývalých stredoslovenských banských miest a sprístupniť návštevníkom unikátne miesta uprostred krásnej prírody. Dosiahnuť zvýšenie počtu návštevníkov, ubytovaných hostí a celkové zatraktívnenie tejto oblasti prostredníctvom rozšírenia a skvalitnenia služieb pre návštevníkov tohto regiónu.

 Poslanie projektu

Vybudovať najnavštevovanejšiu poznávaciu cestu na Slovensku s narastajúcim prílevom domácich i zahraničných návštevníkov. Pešou turistikou podporiť ekologický cestovný ruch, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a zodpovedne pristupuje k okolitej prírode.

Zdroj: Barborská cesta


 

Ferdinad Kaineder so skupinou rakúskych turistov na BC

Zdroj: You Tube

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka