Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

FARE 2013

  Akčné týždne FARE 2013 v Starej Kremničke 

 

                      

Slovenská republika sa tohto roku opäť zúčastňuje Akčných týždňov FARE. Spolu s nimi je tu aj Kampaň „Šport spája”. Tohtoročné akčné týždne sa konali v dňoch 15. až 29. októbra 2013. Ako každý rok tak aj teraz ich organizuje sieť Football Against Racism in Europe (FARE).

Cieľom FARE je bojovať proti rasizmu, homofóbii a iným formám diskriminácie vo futbale a osláviť lásku k tomuto športu, ktorú zdieľame bez ohľadu na náš pôvod, farbu pleti, jazyk, či náboženskú vieru.

Do akčných týždňov sa zapojila aj Obec Stará Kremnička prostredníctvom terénnej sociálnej práce a získala grant. Dňa 25.10. 2013 sme usporiadali Futbalový turnaj proti rasizmu 2013. Na turnaji sa predstavili 2 tímy zložené z hráčov viacerých národností. Tieto tímy sa stretli, aby si zasúťažili, ale hlavne aby podporili myšlienku rôznorodosti a tolerancie v spoločnosti. Každý hráč bol odmenený medailou a diplomom.

Po futbalovom turnaji si všetci pochutnali na výbornom guláši, ktorý varil starosta obce Dušan Rajčan. Účasťou na Akčných týždňoch FARE 2013 sme zároveň podporili kampaň „Šport spája - rôzne farby, jedna hra”, ktorú IPMD rozbieha v rámci celej Slovenskej republiky v spolupráci s množstvom národných aj regionálnych partnerov.
 


 

FARE 2013 v Starej Kremničke

bez názvu


Autor: F. Kovár

bez názvu


Autor: F. Kovár

bez názvu


Autor: F. Kovár

bez názvu


Autor: F. Kovár


 
 
bez názvu


Autor: F. Kovár

bez názvu


Autor: F. Kovár


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
English version
ÚvodÚvodná stránka